ICQRAJA NEWSLETTER No 45

[Dej of d dej]

Srijeda 15.11.2000.

[Novosti]

Sportski pozdrav, ZDRAVO!

Uskoro cemo staviti arhivu njuzletera na stranicu.
U ovom broju cete moci naci spisak citalaca newslettera.
To su bile novosti. Hvala na paznji i dovidjenja. :)

[Song of d dej]

ATOMSKO SKLONISTE - ZA LJUBAV TREBA IMAT DUSU


Na stol na tri noge
Bez ijednog cavla
Sjele su u pet do ponoc
Da prizivaju duhove

U polutamnoj sobi
Sklopile su svoje ruke
Ispruzile bijele prste
I saputale njegovo ime

U tren se pretvorilo
Hiljadu noci i dana
Odgovora nije bilo
Jer za ljubav treba imat' dusu


[Ivent of d dej]

Danas se ama bas nista posebno nije desilo.

[Vedr of d dej]

Hladno i tmurno, pri vrhu brda koje se vidi kroz moj prozor se uhvatilo
nesto. Nisam siguran da li je to dim ili magla. Ako je magla, dodajte
da je vrijeme bilo i maglovito :)

[Mudrosti of d dej]

- Prije sam pomisljao kako je mozak najljepsi organ. Onda sam shvatio
ko mi to govori.  (ne znam ko je ovo rekao, ali nisam izmislio, op. S.U.)
- Ko laze taj i krade, ko krade taj i ima, ko ima taj i stedi, ko stedi
taj i vrijedi. (zakljucak izvucite sami, op. S.U.)

[Vois of d hil]

Jedva cekam da mi umre majka,
Nije htela da joj budes snajka

Mala moja sitni paradajzu
sjecas li se ljubavi u spajzu

da si mala volan u kabini
smot'o bi te u svakoj krivini

[Pjesma]

(no nejm)

Kisa pada
Ribe placu
Ja te volim
Ti si meni cura

           Nepoznati Autor (procitao sam ovo u Makau, op. S.U.)

[Vic of d dej]

Evo jedan nerdovski vic ..

Preselio Bill Gates na ahiret. I Bog mu ponudi da prvo pogleda dzehenem
i dzennet i da odluci gdje ce. Pogleda Billy dzennet i vidi livade sunce
cvijece ... ma milina. Pogleda on dzehenem, kad tamo kockarnice, kurve,
pice ... Vidi on, njemu bolje u dzehenemu i odluci da ode u dzehenem.
Kad dodje tamo ... podje se prziti na vatri. I njemu ne bi jasno sta je
kad Bog rece: "Ono je bila demo verzija!".

[Avaz of d revolusn]

Danas je direktor zvao predsjednike razreda na razgovor i oni su mu sve
ispricali. On je odobrio formiranje vijeca ucenika i pokusao da
izmanipulise rukovodstvom revolucije i da razjedini revolucionare
govoreci im da ne podlijezu manipulacijama pojedinaca koji zele da
ispune svoje interese. Napomenuo je da pojedinci nisu iz reda profesora.
To je bilo vrlo nisko. On se ponasa kao da mu je Pedagogica zena ;)))
To je ustvari pricala pedagogica iz njega. S obzirom da nije imao
argumenata, nije uspio ni poslije 2 casa razgovora da ubjedi ucenike u
ispravnost njegovog stava. Revolucija se nastavlja!!!!!

DKPP!

[Spisak]

Ovo je lista imena i e-mail adresa ljudi koji su pronasli svoju srecu u
citanju newslettera. Lista je poredana po abecednom redu e-mail adresa.

01. Ajla Mutapcic      (ajla_m@hotmail.com)
02. Amra Serdarevic    (amras@miz.ba)
03. Dino Bajramovic    (dino@mf-ze.unsa.ba)
04. Eroldina Halilovic (eroldina@hotmail.com)
05. Esad Hajdarevic    (esad@zenica.net)
06. Nadja Uzunovic     (its_3_am@yahoo.com)
07. Lamija Pasalic     (lamijap@yahoo.com)
08. Selma Djidic       (selma@webone.com.au)
09. Senad Uka          (senadu@hotmail.com)
10. Lejla Terzic       (terzic_lejla@hotmail.com)
11. Lejla ?            (zauvijek_samo_tvoja@hotmail.com)


[Cosak]

Ljudi ... da li znate kako se covjek osjeca kada mu neko slikovito
opise nesto gadno. Neki od vas su imali priliku da osjete to. Nekima se
vrlo cesto pruza prilika da slusaju takve gadosti. Sinoc, u Hard Rocku
Amra, Dino i ja smo imali priliku da prisustvujemo opisivanju abortusa.
Jedna ucenica medicinske skole nam je, posto sam se ja oglusio na Amrina
upozorenja i pitao je da nam to opise (nisam znao da ce biti toliko
slikovito) vrlo detaljno opisala taj proces.
Ajsikju rajo .... to je UZASNO! Sad kad se sjetim opisa, dodje mi muka.
Osim toga bilo je tu i price o vadjenju krvi bebama. Postedicu vas
detaljnijeg opisivanja jer imam osjecaj da bi to prepolovilo broj
citatelja newslettera.
Vidite vi sta radi ta medicinska skola. To je uzasno. Kada cujem takve
stvari, dodje mi da izgovorim recenicu koju nikada necu izgovoriti (
zbog drugih razloga), a koja bila potpuno suprotna mom misljenju o
Gimnaziji. Kod njih u medicinskoj se nerijetko desava da djeca padaju
u nesvjest. To je uobicajena pojava. "Opisivac" nam je rekla da je
nekoliko ljudi palo u nesvjest dok su prisustvovali toj operaciji.
Inace, ona je to fino podnijela i vrlo hladnokrvno prica o tome, kao i
o vadjenju krvi iz beba, otvorenim lomovima kostiju i slicnim gadostima.
Ja sam nesto razmisljao, i skontao sam da to nije negativno. Cak
stavise (ovo je nepravilno, ide samo cak ili stavise, op. glasa savjesti)
to je pozitivno, jer da nema takvih ljudi ... ko bi nas lijecio.

Dakle, da rezimiramo: MEDICINARI, IAKO RADE SVAKAKVE GADOSTI, SU
POZITIVNI I POTREBNI NA OVOME SVIJETU.

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka ("antitalenat" za
medicinu)

Copyright (c) ICQRAJA team
